POLARNE PL
House

WYPRAWY POLARNE PL
Nasze Wyprawy

Ze względu na sytuację epidemiologiczną oraz wprowadzone ograniczenia w Polsce oraz na Spitsbergenie organizowane przez nas wyjazdy zostały czasowo wstrzymane. Życzymy wszystkim dużo zdrowia i zapraszamy do ponownego sprawdzenia naszej oferty jak tylko sytuacja się ustabilizuje.


House
Zorza polarna w Longyeabyen

O nas

Arktyka to nasz drugi dom. Nasz zespół tworzą prawdziwi fascynaci, posiadający wieloletnie doświadczenie pracy w obszarach arktycznych. Niezależnie od tego, czy interesuje Cię trekking, podróż statkiem, wędrówka na nartach lub wyścig psim zaprzęgiem jesteśmy gotowi, aby towarzyszyć Ci w Twojej podróży. Służymy wsparciem merytorycznym i logistycznym na etapie planowania i przeżywania polarnej przygody.

Nieważne czy będzie to wyjazd grupowy czy indywidualny, gwarantujemy że

Zapraszamy do skorzystania z przygotowanej przez nas oferty wypraw w obszary polarne. Dla Ciebie to za mało? Zainspiruj nas! A my pomożemy Ci w organizacji Twojej własnej podróży.

Tomasz

Przewodnik

Z zawodu fotograf i pilot, z zamiłowania polarnik i podróżnik. Lubi ekstremalne przygody, nie boi się przygód i niespodzianek. Zjechał sporą część świata, od Ameryki Południowej po najdalej wysunięte krańce Arktyki. Spędził noc pod namiotem na wysokości 5 tys. m n.p.m. W Boliwii trzykrotnie wprowadził grupę ludzi na lodowiec Charquini (5 308 m n.p.m). Uratował dwie osoby wyciągając je z Oceanu Atlantyckiego. Zawsze z uśmiechem podąża przez życie. Jego marzeniem jest zdobyć obydwa bieguny oraz wspiąć się na ośmiotysięcznik. Swoją przygodę ze Spitsbergenem rozpoczął cztery lata temu. Od tego czasu spędza tam każde lato. Obecnie uczestnik 44 Wyprawy do Polskiej Stacji Antarktycznej im. Henryka Arctowskiego. Zdjęcia z podróży umieszcza na swoim instagramie: @TomaszKurczaba

Krzysztof

Przewodnik

Na Spitsbergenie spędza każde polarne lato od 2009 roku, uczestnicząc w różnych projektach naukowych i turystycznych. Wielokrotnie odwiedzał Svalbard także zimą i wiosną. W wolnym czasie odpoczywa od zimna uciekając na drugą półkulę (Kenia, Indonezja, Brazylia, Paragwaj, Argentyna, Peru, Boliwia). Lubi opowiadać anegdoty i (przydługie) historie, a także pokazywać niestandardowe miejsca w Arktyce (rzadko odwiedzane przez turystów).

Kontakt

Z chęcią odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.


Chcesz porozmawiać?

tel. +48 608 254 584
Chcesz napisać?
e-mail: polarne@protonmail.com
Nasz facebook: facebook.com/polarne