Aktualności

• (27.12.2017) Zapraszamy do udziału w Warsztatach Polarnych, które będą odbywały się w Stacji Polarnej UAM w pierwszej połowie sierpnia 2018. Szczegóły:

• (14.12.2017) Zachęcamy do zapoznania się z pierwszy z dwóch dokumentów składających się na Narodowy Program Badań Polarnych: “Strategia polskich badań polarnych – koncepcja na lata 2017-2027”, który został przygotowany przez Polskie Konsorcjum Polarne, którego członkiem jest od samego początku Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

• (8.12.2017) Serdecznie zapraszamy, szczególnie młodych badaczy obszarów polarnych, do udziału w konferencji "Students in Polar and Alpine Research Conference (SPARC) 2018", która odbędzie się w dniach 16-18.04.2018 w Brnie, Republika Czeska. Organizatorem konferencji jest Uniwersytet Masaryka w Brnie, z którym mamy przyjemność od wielu lat współpracować na Spitsbergenie. Szczegóły na stronie internetowej wydarzenia.

• (30.11.2017) Stacja Polarna Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu "PETUNIABUKTA" na Spitsbergenie zaprasza do współpracy

Jest jeszcze kilka wolnych miejsc w sezonie letnim 2018. Osoby chcące realizować projekty naukowe w oparciu o infrastrukturę Stacji, mogą zgłaszać uczestnictwo w XXIII Wyprawie Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM na Spitsbergen, działającej w okresie lipiec-wrzesień 2018 roku. Stacja posiada zaplecze umożliwiające jednoczesny pobyt 10 osób, warunki bytowe w standardzie schroniskowym, zabezpieczenie logistyczne działań terenowych.

Zgłoszenia z podaniem proponowanej problematyki badań i źródeł finansowania oraz wszelkie pytania odnośnie warunków współpracy prosimy kierować na nasz adres e-mail do końca stycznia 2018. W grudniu 2017 zostanie uruchomiony internetowy formularz zgłoszeniowy przez który konieczne będzie zgłoszenie każdego planowanego wyjazdu do Stacji Polarnej "Petuniabukta". Szczegóły:

• (27.06.2017) W związku ze zmianą finansowania oraz planu taryfowego telefonu satelitarnego wykorzystywanego przez naszą Stację informujemy, że w sezonie letnim 2017 zmianie ulegnie dotychczasowy numer IRIDIUM, z którego korzystaliśmy przez kilka ostatnich lat. Nowy numer zostanie aktywowany i podany dnia 1.07.2017. Jednocześnie informujemy, że nie będziemy dostępni pod dotychczasowym numerem.

• (17.03.2017) Informujemy, że najbliższe XXXVII Sympozjum Polarne odbędzie się w Poznaniu w dniach 8-10 czerwca 2018. Szczegóły oraz dalsze informacje zostaną rozesłane w najbliższym czasie.

• (24.11.2016) Zachęcamy do skorzystania z niepowtarzalnej okazji wzięcia udziału w Warsztatach Zintegrowanego Monitoringu Środowiska Przyrodniczego na Spitsbergenie, odwiedzenia Stacji Polarnej UAM, zapoznania się w terenie z problematyką realizowanych projektów oraz zainspirowania możliwościami prowadzenia własnych badań. Szczegółowe informacje.