Aktualności

• (27.06.2017) W związku ze zmianą finansowania oraz planu taryfowego telefonu satelitarnego wykorzystywanego przez naszą Stację informujemy, że w sezonie letnim 2017 zmianie ulegnie dotychczasowy numer IRIDIUM, z którego korzystaliśmy przez kilka ostatnich lat. Nowy numer zostanie aktywowany i podany dnia 1.07.2017. Jednocześnie informujemy, że nie będziemy dostępni pod dotychczasowym numerem.

• (17.03.2017) Informujemy, że najbliższe XXXVII Sympozjum Polarne odbędzie się w Poznaniu w dniach 8-10 czerwca 2018. Szczegóły oraz dalsze informacje zostaną rozesłane w najbliższym czasie.

• (09.03.2017) Stacja Polarna Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu "PETUNIABUKTA" na Spitsbergenie zaprasza do współpracy

Jest jeszcze kilka wolnych miejsc w sezonie letnim 2017. Osoby chcące realizować projekty naukowe w oparciu o infrastrukturę Stacji, mogą zgłaszać uczestnictwo w XXII Wyprawie Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM na Spitsbergen, działającej w okresie lipiec-wrzesień 2017 roku. Stacja posiada zaplecze umożliwiające jednoczesny pobyt 10 osób, warunki bytowe w standardzie schroniskowym, zabezpieczenie logistyczne działań terenowych.

Zgłoszenia z podaniem proponowanej problematyki badań i źródeł finansowania oraz wszelkie pytania odnośnie warunków współpracy prosimy kierować do końca marca 2017 bezpośrednio do pracowników Stacji.

• (24.11.2016) Zachęcamy do skorzystania z niepowtarzalnej okazji wzięcia udziału w Warsztatach Zintegrowanego Monitoringu Środowiska Przyrodniczego na Spitsbergenie, odwiedzenia Stacji Polarnej UAM, zapoznania się w terenie z problematyką realizowanych projektów oraz zainspirowania możliwościami prowadzenia własnych badań. Szczegółowe informacje.